www.drzonkow.pl
 
 

Aktualności

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

2016.11.22

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastkowie informuje, że Ochotnicza Straż Pożarna w Moszenkach po raz kolejny rozpoczęła realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Podprogram 2016 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikacji do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj. osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, tj. 951,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771,00 zł dla osoby w rodzinie.

W skład paczki żywnościowej w Podprogramie 2016 będą wchodziły następujące produkty: art. skrobiowe - makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, art. mleczne - mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, art. warzywne i owocowe - groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, art. mięsne - gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet wieprzowy, tłuszcze - olej rzepakowy, cukier biały.

Osoby, które otrzymały skierowanie od pracowników socjalnych tut. Ośrodka będą na bieżąco informowane o terminach wydawania żywności.

Oprócz wsparcia żywnościowego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Ochotnicza Straż Pożarna w Moszenkach będzie realizowała działania towarzyszące niefinansowane i finansowane. Wsparcie działaniami towarzyszącymi pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc w ww. formie będzie realizowana do czerwca 2017 roku.

« wróć do spisu